SVEIKINAME GIMUSIUS GRUODŽIO MĖN.
View
“Argva” UAB, Virginijus Daškevičius, Gruodžio mėn. 8d.
“Autonivera” UAB, Alvydas Razbadauskas, Gruodžio mėn. 12d.
“Sartoma” UAB, Šarūnas Vaškelis, Gruodžio mėn. 24d.
Didelių ir mažų pergalių, tikslų įgyvendinimo, teigiamos energijos!
21 vasario 05, Penktadienis 16:45

SUSITIKIMAS SU LR SUSISIEKIMO MINISTRU

Vežėjų atstovai susisiekimo ministrui išsakė pagrindines savo sektoriaus problemas
Susisiekimo ministras Marius Skuodis kartu su ministerijos atstovais ketvirtadienį, vasario 4 d., nuotoliniu būdu su pagrindinėmis vežėjų asociacijomis aptarė svarbiausius transporto sektoriaus klausimus ir vežėjų problemas. Susitikimas išsiskyrė tuo, kad jame dalyvavo net penkios vežėjų asociacijos, vienijančios kone visus šalies vežėjus.
Pradėdamas susitikimą ministras nurodė, kad susitikimo tikslas yra „susipažinti ir pabandyti fokusuotai susitelkti į aktualius klausimus". M. Skuodis sakė suprantantis, kad svarbių klausimų gali būti ir 50, bet reikėtų susitelkti į kelias pačias svarbiausias problemas ir tik tuomet tie klausimai, anot ministro, „pradės judėti".
Vežėjai susitikimo metu pasistengė išskirti kelias pačias svarbiausias ir skaudžiausias transporto sektoriaus problemas. Pirmasis pasisakęs asociacijos „Linava" prezidentas Romas Austinskas savo pasisakyme pabrėžė transporto verslo svarbą šalies ekonomikai, užsiminė apie mobilumo paketą, derybas su Rusija, paragino spręsti visas kylančias problemas.
Ministras tikino žinantis vežėjų verslo svarbą ekonomikai, sakė esantis gerai susipažinęs su vežėjų problemomis. M. Skuodis patikino, kad šiuo metu yra rašomas vyriausybės priemonių planas ir pagrindinis klausimas – kokių veiksmų bus imtasi transporto sektoriuje? Ministras pasiūlė pasirengti bendrą tiek visų vežėjų, tiek susisiekimo ministerijos ir vyriausybės vežėjų konkurencingumo didinimo planą. Pasak ministro, kartu rengiamas planas, būtų didžiausia pagalba iš vežėjų asociacijų.
Po ministro kalbėjęs Lietuvos vežėjų sąjungos generalinis sekretorius Sigitas Žilius išvardino nemažai vežėjų rūpesčių, bet išskyrė ir pavadino „peiliu į nugarą" – minimalaus atlyginimo koeficiento padidinimą iki 1,65. Anot S. Žiliaus, po koeficiento padidinimo Lietuvos vežėjams tapo itin sunku konkuruoti su kaimyninių šalių vežėjais. Pirmą kartą per Lietuvos istoriją transporto sektoriuje darbo vietų ne daugėjo, bet mažėjo. Koeficiento poveikis anot jo yra „žudantis".
Didžiųjų vežėjų aljanso atstovė Agnė Margevičiūtė akcentavo mobilumo paketo sukeltas problemas, ypač smulkiesiems ir vidutiniams vežėjams. A. Margevičiūtė pasisakė ir dėl vairuotojų darbo apmokėjimo tvarkos klausimų, siūlydama grįžti prie konstruktyvaus dialogo, nes vežėjai sulaukia nepagrįstų kaltinimų šiuo klausimu. Ji užsiminė, kad po minimalaus atlyginimo koeficiento padidinimo iki 1,65, kaštai vienam vilkikui padidėjo iki 200 Eur. A. Margevičiūtė paminėjo ir trečiųjų šalių vairuotojų įdarbinimo tvarkos problemas.
Po A. Margevičiūtės pasisakymo ministras uždavė, kaip pats išsireiškė, kiek „provokuojantį klausimą" apie tai ką vežėjai norėtų pasiekti per artimiausius dešimt metų. A. Margevičiūtė atsakė, kad po dešimties metų turėtų būti aukščiausio lygio konkurencija visuose pjūviuose. Paslaugos, žalias kursas ir visi kiti strateginiai dalykai dėl kurių pavyks susitarti. Nepaisant to, kad esame periferinė valstybė, bet demonstruojame lyderystę visoje Europoje.
Asociacijos Kauno vežėjų klubas atstovas Artūras Rutkauskas iškėlė klausimą dėl suskystintomis dujomis varomų automobilių degalinių infrastruktūros išplėtojimo. Taip pat užsiminė apie trečiųjų šalių darbo jėgą, be kurios vežėjai sunkiai išgyvena. Jis užsiminė, kad vairuotojai galėtų būti ne tik, kaip dabar dažniausiai yra, iš Baltarusijos ar Ukrainos, bet ir iš tokių šalių kaip Venesuela, Meksika ar Filipinai.
Asociacijos Vilniaus vežėjų klubas prezidentas Anatolijus Ašmankevičius padėkojo ministrui dėl situacijos suvaldymo derybose su Rusijos Federacija dėl leidimų vežėjams. Jis taip pat paminėjo tas pačias problemas, kurias išsakė kolegos vežėjai, išskirdamas klausimą dėl kvotų panaikinimo įdarbinant vairuotojus iš trečiųjų šalių. A. Ašmankevičius taip pat siūlė labiau pasigilinti į klausimą dėl vairuotojų atlyginimo koeficiento.
Buvęs „Linavos" generalinis sekretorius Mečislavas Atroškevičius pasisakė dėl kvotų, kad jos nebūtų taikomos toms veikloms, kurios užsiima paslaugų eksportu. M. Atroškevičius siūlė sutvarkyti Lietuvos pasienį, apie kurį yra kalbama jau ne vienerius metus. Anot jo, reikėtų tvarkyti pasienio kontrolės punktus, didinti jų pralaidumą, kad vairuotojams nereikėtų vargti eilėse.
Asociacijos Kauno vežėjų klubas prezidentas Raimondas Vėlavičius papildė savo kolegą Artūrą Rutkauską ir išskyrė „žaliojo kurso" įgyvendinimą, kuris bus neįmanomas be suskystintomis dujomis varomų automobilių degalinių infrastruktūros išplėtojimo ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.
R. Austinskas pertarė kolegas, kad dujos yra jau „nueinantis projektas", o kitas, ateities projektas yra vandenilis. Jis patikino, kad šia kryptimi turime dirbti visi kartu, plėtojant vandeniliu varomus automobilius. Anot jo, įmanomas tik konstruktyvas darbas kartu, kitaip transporto sektoriaus Lietuvoje nebus.
Ministras padėkojo vežėjams už iškeltus klausimus ir išsakytas problemas. Jis pažadėjo aptartus rūpesčius spręsti bendromis jėgomis.